BAHÇEŞEHİR MUSİKİ DERNEĞİ

Bahçeşehir Musıkî Derneği 1998 yılında Türk Müziğine gönül vermiş birkaç sanatseverin girişimleri sonucu bir araya gelerek çalışma arzuları ile doğdu. Bu çalışmalar o günlerde İstanbul Klasik Türk Müziği Korosu ses sanatçılarından sayın Erol Ünal yönetimi ile başladı, 2007 yılı ilk döneminde TRT İstanbul Radyosu ses sanatçılarından sayın Serhat Sarpel ile çalışmalarını sürdürdü.
2007 yılı ikinci döneminden itibaren TRT İstanbul Radyosu ses sanatçılarından sayın Cengizhan Sönmez ile çalışmalarına devam etmektedir.
Kuruluşunun ilk yıllarında belirli bir çalışma mekanı ve ortamı bulmakta yaşanan zorluklar, farklı mekanlarda bir araya gelinerek giderilmeye çalışıldı. İlk dönem yapılan repertuar çalışmaları, takip eden yıllarda ve her Mayıs ayında "Anneler Günü" özel konserleri ile başlayıp değişik konser faaliyetlerine dönüşerek devam etti.
1998 yılında bu çalışmalara katılan sanatsever Bahçeşehirlilerin ortak kararı sonucu başlatılan çalışmalar "Bahçeşehir Musıkî Derneği"ni oluşturdu. 20 yıl boyunca verdiğimiz konserlerle, musikimizin yaşatılması ve sanatseverlerin mutluluğu adına yapmış olduğumuz çalışmalardan gurur duyuyoruz.

© 2019 by TSMKOROFEST. 

SPONSORLARIMIZ

TSM 

KORO

FESTİVALİ