GÜLŞAH SÖNMEZ

1985’de İstanbul’da doğdu. İstanbul Vefa Lisesi’nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi İİBF İktisat Bölümü’nü ve aynı dönemde Bakırköy Musıkî Konservatuarı Vakfı Yarı Zamanlı Türk Müziği Bölümü’nü bitirdi. Başta Prof. Dr. Nevzat Atlığ olmak üzere Doç. Ayşegül Kostak Toksoy ve Cengizhan Sönmez gibi değerli hocalarla çalışma fırsatı buldu. 2006 yılında KASDAV bünyesinde düzenlenen Ses Yarışması’nda 1., aynı yıl Türk Eğitim Vakfı’nın düzenlemiş olduğu Safiye Ayla–Zeki Müren Ses Yarışması’nda 3. oldu. Bakırköy Musıkî Konservatuarı Vakfı’nın hazırladığı Nevzat Atlığ yönetimindeki “Fasıl” adlı cd çalışmasında ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2006 Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Cengizhan Sönmez yönetimindeki Ses ve

Nefes Klasik Türk Müziği Topluluğu’na hazırlatmış olduğu “Kutlu Peygamberim” isimli cd çalışmasında yer aldı. 2007-2008 kurs dönemi Bahçeşehir Gelişim Akademisi’nde Türk Sanat Müziği dersleri verdi.
2007 yılında İ.T.Ü. Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi
Bölümü’nü kazandı, Prof.Dr.Nevzat Atlığ, Münip Utandı, Doğan Dikmen, Çiğdem Yarkın ve Doç.Dr. Sinem Özdemir’den üslûp-repertuar dersleri aldı. 2012 yılında fakülte birincisi olarak mezun oldu. T.C. Haliç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Mûsıkîsi Ana Sanat Dalı Yüksek Lisans Programını kazandı, bu programda; Prof. Dr. Alâeddin Yavaşça ile seste ileri icrâ derslerinin yanında, Prof. Mutlu Torun’dan eser analizi, Dr. Öğr. Üyesi Çetin Körükçü’den makam analizi dersleri aldı.
2015-2016 yıllarında Bakırköy Mûsıkî Konservatuarı Vakfı’nda Türk Müziği solfej-nazariyat dersleri verdi. Çeşitli dernek ve vakıfların Türk Müziği konserlerine konuk sanatçı olarak katıldı. TRT radyo ve televizyon yayınlarında program sunucusu ve solist olarak görev aldı. 2017 yılında Büyükçekmece Belediyesi 1. Altın Köprü Beste Yarışması’nda Proje Koordinatörü ve Jüri Üyesi olarak yer aldı. Ocak 2018’de ilk solo albümü “ÖMÜR BORCU” yayınlandı. Bu albüm Hayatına Bir İyilik Kat Platformu tarafından “Yılın Albümü” ödülüne layık görüldü. 2012 yılında İ.T.Ü. Türk Musıkîsi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü’nde ders saati ücretli Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başladı. 2016 yılında Öğretim Görevlisi olarak atandı ve halen bu görevine Ses Eğitimi Bölümü Başkan Yardımcısı olarak devam etmektedir. Aynı zamanda halen Büyükçekmece Belediyesi Musıki Derneği Konservatuarı’nda solfej nazariyat dersleri vermektedir. Haliç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Musıkîsi Sanatta Yeterlilik Programı öğrencisi olarak akademik kariyerine devam etmektedir.

© 2019 by TSMKOROFEST. 

SPONSORLARIMIZ

TSM 

KORO

FESTİVALİ