CENGİZHAN SÖNMEZ

TRT İstanbul Radyosu Ses Sanatçısı, program yapımcısı, besteci, seslendirme ve dublaj sanatçısı, müzik yönetmeni. 1974 yılında Samsun'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini memleketi Sinop'ta tamamladı. İTÜ Türk Musıkisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü'nü bitirdi. Aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde yüksek lisans yaptı. Halen Haliç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Musıkisi Sanatta Yeterlilik Programı’nda akademik kariyerine devam etmektedir. 1993 yılında TRT'nin amatör ses yarışmasında İstanbul ve Türkiye birincisi oldu. 1994 yılında açılan sınavı kazanarak TRT İstanbul Radyosu Ses Sanatçılığı görevine başladı. 

Yurt içinde ve dışında konserler verdi. Birçok albüme solist olarak katkıda bulundu. TRT İstanbul Radyosu Ses Sanatçılığı görevinin yanı sıra, halen Bahçeşehir Musıki Derneği ve Büyükçekmece Belediyesi Musıki Derneği Konservatuarı'nda dersler vermekte, koro şefliği yapmaktadır.

2010 yılında "Bir Tutam Hasret", 2014 yılında "Ödül", 2016 yılında "Siyah Beyaz Sevdalar" adlı üç adet solo albümü yayınlandı. 

2017 yılında Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Altın Nota Beste Yarışması'nda "Bembeyaz Gel" adlı şarkısıyla birinciliğe layık görüldü. 

2011 yılından bu yana TRT Nağme Radyo Kanalı'nda Perşembe akşamları saat: 22:00’da yayınlanan "Bir Tutam Hasret" adlı programı hazırlayıp sunmaktadır. Aynı adlı program 2014-2015 yayın dönemi TRT Müzik Televizyon Kanalı'nda da yayınlanmış, MÜZDAK tarafından "Yılın En Çok Sevilen Türk Sanat Müziği Programı" ödülüne layık görülmüştür.

© 2019 by TSMKOROFEST. 

SPONSORLARIMIZ

TSM 

KORO

FESTİVALİ